Aracınızda zaman içinde belirli küçük hasarlar oluşabilir. Bunlar belirli darbeler sonucu oluşan ufak göçükler, çizilmeler, iç döşeme tamirleri veya ön cam tamiri gibi onarımların genel isimlendirilmesi genel olarak Mini Onarım olarak adlandırılıyor.

Mini Onarım Türleri Nelerdir?

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

Belirli darbeler sonucu oluşan 5cm çapındaki kaporta göçüklerine özel aletler ile uygulanan düzeltme işleminin genel adıdır. Bu işlem PDR yöntemi ile yapıldığı gibi bir yandan da orijinal görüntüsü bozulmaması bir yana, ikinci el satışında da değer kaybı oluşmaz.

Yapılışı ise özel aletler yardımıyla göçük bölgesinin içine uzatılan aletlerle masaj yöntemi ile göçük noktası dışarı doğru itilir. Ve bu şekilde aracın göçük kısmı eski haline getirilir. Ancak aletlerin ulaşmadığı noktalara özel göçük düzeltme seti yerleştirilir ve belirli oranlarda dışarı çekilir ve düzeltilebileceği kadar iyi sonuç elde edilir.

Boya Tamiri

Aracın kapı, çamurluk veya tampon bölgelerinde dış darbeler sonucu oluşan çizik, sıyrık ve nokta hasarları kaporta tamiri yapılmadan Boya Tamiri ile veya  Mini Yama ile düzeltilir.

Mini yama yönteminde yalnızca hasarlı bölge tamir edilir ve kullanılan boyada özel maddeler yardımıyla aracın orijinal renginden ayrılmayacak şekilde düzenlenir.

Ön Cam Tamiri

Aracın dış darbeler sonucu ön camında oluşan kırık ve çatlakların cam tamir sistemi ile düzeltilme işlemidir. 10cm’ye kadar görülen her türlü kırık ve çatlaklar bu onarım sistemiyle eski görüntüsüne kavuşturulur.

Darbe durumunda büyük bir parçası kopmuş veya birden fazla noktada kırıldığı zaman vakum işlemi yapılamayacağı için bu durumlarda ön cam tamiri yöntemi ile cam tamir edilemez. Bu durumlarda cam tamamiyle değişmelidir.

Leke Tamiri

Araçlarda koltuk, kapı, deri ve vinil kısımlarındaki lekelerin giderilme işlemidir. Bu işlem %95 oranda başarı getirmektedir.

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by