Araç Onarım İşlemleri – Ümraniye

Araçların kaportalarınında oluşan hasarlar en çok yaşanan ve dikkat çeken durumlar olarak bilinmektedir. Araçların kaportalarında oluşan hasarlar genellikle vurma, sıyırma, çarpma ve dolu yağışlarına bağlı olarak gerçekleşmektedir.

 Araç kaportalarında oluşan hasarlar bazen araç sürücüsünün hatası, dikkatsizliği nedeniyle ya da başka bir araç sürücüsünün hatası veya dikkatsizliği nedeniyle gerçekleşmektedir.

 Son yıllarda ise dolu yağışlarına bağlı olarak da kaporta hasarları da gerçekleşmektedir.

 Kaporta hasarlarında boyasız göçük düzeltme yöntemi gelişen teknolojinin sonuçları olarak araç tamirat işlemlerini oldukça kolaylaştırmıştır. Boyasız hasar onarım aracın değerini düşürmeden kaportanın düzeltilmesini sağlayan önemli yöntemlerden biridir.

 Araç Kaportalarını Düzeltme İşlemleri

 Boyasız göçük düzeltme yöntemi uygulanarak araçların kaportalarında çarpma, sıyırma, vurma ve dolu yağışlarına bağlı nedenler ile gerçekleşen hasarlar sorunsuz şekilde düzeltilmektedir. Boyasız hasar onarım işlemleri son yıllarda teknolojinin önemli faydalarından biri olarak araç kaportalarında uygulanır duruma gelmiştir.

 Boyasız göçük düzeltme işlemlerinde kullanılan teknolojinin, cihazların yanı sıra ustanın işçiliğinin de büyük değeri bulunmaktadır. Boyasız göçük düzeltme işlemi uygulanan araçların değer kaybetmemesinin önemli noktaları doğru teknolojinin yanı sıra doğru cihazların kullanılması ve bu uygulamaları iyi bir ustanın gerçekletirmesinden geçmektedir. Boyasız göçük düzeltme yöntemi uygulanan araçlarda herhangi bir değeri kaybı yaşanmaması ciddi avantajlar arasında yer almaktadır. Bir nedenden dolayı hasar alan aracın orijinal standartlarını koruyabilmesi ve görüntüsünü muhafaza edebilmesi için teknolojinin tüm faydalarından yararlanılarak işlem gerçekleştirilmektedir. Boyasız göçük düzeltme ümraniye araçların vurma, sıyırma, çarpma ve dolu yağışlarına bağlı olarak almış olduğu hasarları teknolojiden yararlanarak düzeltmektedir. Boyasız göçük düzeltme ümraniye aracın değer kaybetmemesi için teknolojiden yararlanır iken değerli ustaları ile de hizmetlerini sürdürmektedir. Boyasız göçük düzeltme ümraniye son yıllarda en çok tercih edilen araç kaporta düzeltme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

 Boyasız göçük düzeltme ümraniye son yıllarda oldukça başarılı işlere imza atarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarabilmiştir. Araç kaportalarının düzeltilmesinde kullandığı son teknoloji ve gerekli ekipmanlar ile başarılı ustaların işçilikleri sonucunda araçlarda herhangi bir değer kaybı yaşanmadan orijinal görüntülerini muhafaza etmeleri sağlanmaktadır.

 Boyasız göçük düzeltme ümraniye araçlarda vurma, sıyırma, çarpma ve dolu yağışına bağlı sorunlarda tercih edilmektedir.

 “PDR” Yönteminin Uygulanması

 Son yıllarda özellikle iklim değişikliğine bağlı olarak yoğun biçimde dolu yağışları gerçekleşmektedir. PDR yönteminin halk arasındaki diğer adı dolu hasar tamiri olarak bilinmektedir.

 Dolu yağışlarına bağlı olarak araç kaportalarında gerçekleşen küçük çaplı ve boya gerektiren uygulamalar dolu hasarı tamiri denilmektedir.

 Dolu hasarı tamiri yöntemi ile dolu yağışına bağlı olarak gerçekleşen çukurlar veya hasarlar bu işlem için özellikle üretimi yapılmış olan uzunlukta, çapta ve ölçülerde olan çelik çubukların yardımıyla hasar gören kaportanın sacına masaj yapma yöntemiyle ittirme gerçekleştirmesi uygulanarak hasar giderilmesi yapılmaktadır.

 Dolu hasarı tamiri yönteminde kullanılan yöntemlerden diğeri ise hasarlı bölgeye özel olarak dışarıdan manyetik cihaz yerleştirilmek suretiyle dışarıya doğru vakumla gerçekleştirilir. Bu yöntemler dolu hasarı tamiri için uygunlanmaktadır.

 Her iki yöntemde dolu hasarı tamiri için uygulanmaktadır. Dolu hasarı tamiri ümraniye her iki yöntemi de kullanmaktadır. Araçtaki hasarın boyutlarına göre yöntemlerden birinin seçilmesi suretiyle uygulama yapılmaktadır.

 Dolu hasarı tamiri ümraniye dolu yağışlarına bağlı olarak gerçekleşen hasarların tamir edilmesi konusunda uzmanlaşmış bulunmaktadır. İklim değişikliklerine bağlı olarak dolu yağışlarının artması sonucunda dolu hasarı tamiri ümraniye söz konusu hasarlar ile çok karşılaşılacağının bilincinde olarak teknolojik yenilikleri bünyesinde bulundurmaya başlamıştır.

 Dolu hasarı tamiri ümraniye dolu yağışlarına bağlı olarak araçlarda gerçekleşen çukurlar ya da hasarları hasarın boyutuna bağlı olarak ihtiyaç duyunan uzunlukta ve çapta olan çelik çubuklar yardımı ile onarmaktadır.

 Dolu hasarı tamiri ümraniye hasarın kaporta üzerinde yarattığı boyutlara göre masaj yöntemini de uygulamaktadır.

 Boyasız Hasar Onarımının Araçlar İçin Önemi

 Bazı durumlarda araçlar seyir halindeyken ya da park halindeyken bir cismin çarpması veya aracın çarpması sonucu hasar alabilirler. Boyasız hasar onarım aracın boya yapılmadan hasarının giderimesini gerçekleştirmektedir.

 Yaşanan bu tarz talihsiz olaylarda aracın boyası bozulmaz ancak ufak bir boyasız hasar onarım gerçekleştirilmesi gerekir. Boyasız hasar onarım sonucunda aracın değeri düşürülmeden hasar onarım gerçekleştirilmektedir.

 Boyasız hasar onarım ümraniye araçların ihtiyacı duyan tamirat işlemini gerçekleştirmektedir. Boyasız hasar onarım ümraniye gerekli tamirat – tadilat işleminin gerçekleşmesini sağlamak amacıyla gerekli teknolojiye, ekipmanlara ve işinin ehli ustalara sahiptir.

 Boyasız hasar onarım ümraniye araç tamiratı yapılırken araç sacının uzamaması ve herhangi bir deformasyona uğramamasına büyük özen göstererek tüm işlemlerini başarılı biçimde gerçekleştirmektedir.

 Nasıl Gerçekleştirilir?

 Boyasız hasar onarım ümraniye parçanın önceki halini alması için yapıştırma yöntemi uygulanarak daha sonra hasar alan bölgeye uygun olan çubuk ile hasar giderimi gerçekleştirilir.

 Boyasız hasar onarım ümraniye Aracın kapalı alanlarında yer alan bölgelerde oluşan kaporta hasarlarında göz ile görülmeyen bölgelerindeki hasarların onarımı için küçük kanallar açmak suretiyle onarımları gerçekleştirmektedir. İşlem bitiminde ise bu küçük kanalları kapatarak işlemi tamamlamaktadır.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by