Teknolojinin ve sistemlerin gelişmesi araç hasarlarınının onarımında da faydasını göstermektedir. Klasik yöntemler ile araçlar üzerinde oluşan hasar, onarım, düzeltme işlemleri gelişen system ve yöntemler ile son yıllarda oldukça farklılık göstermiştir.

 

 Bu gelişmeler çerçevesinde araç herhangi bir ufak çaplı zarar gördüğünde fazla zaman ve para harcamadan kolaylıkla tamir edilmektedir.

 

Araçlarda Küçük Hasarlar Nasıl Oluşur

 

 Son yıllarda özellikle dolu yağışları sonucunda araçlar için uygulanan dolu hasarı tamiri yöntemi ile araçlar üzerinde oluşan göçükler ya da çizilmeler boyasız göçük düzeltme uygulanarak kolaylıkla tamir edile bilinmektedir.

 

 Tüm araçların en genel problemlerinin başında kaporta hasarları gelmektedir. Küçük çaplı kaporta hasarları hafif şiddet ile gerçekleşen kazalar sonucunda, park halindeyken ya da dolu yağışları ile meydana gelmektedir.

 

 Söz konusu darbeler sonucunda oluşan kaporta hasarları boyasız göçük düzeltme yöntemi ile kısa sürede tamir edilebiliniyor hale gelmiştir. Bu yöntem özellikle dolu hasarı tamiri işlemlerinde oldukça faydalı olarak kullanılmaktadır.

 

 Boyasız Dolu ve Göçük Düzeltme Yöntemlerinin Faydaları

 

 Boyasız göçük düzeltme yöntemi özel ekipman ve sistemlerin yardımı ile gerçekleşmektedir. Araçta oluşan hasarı düzelten ustanın deneyimi, bilgisi ve ekipmanların yardımı ile boyasız hasar onarım kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

 

 Bu yöntemler kullanıldığı takdirde araç çok daha kısa süre içerisinde tamir edilebilmekte ve araç orjinalliğinden hiçbir şey kaybetmemektedir. Orjinalliğinden bir şey kaybetmemesi demek aracın ikinci el piyasa değeri düşmeyecektir anlamına gelmektedir.

 

 Boyasız hasar onarım yöntemi uygulandığında araç sahipleri gereksiz zaman ve para kaybına uğramamaktadırlar. Boyasız hasar onarım ekipman ve sistemleri hem güvenilir hem de çevre dostu kimyasal barındırmayan ürünlerdir. Bu yönleri nedeniyle de araç sahipleri tarafından yöntemin kullanılması tercih edilmektedir.

 

 Boyasız Dolu ve Göçük Düzeltme Yöntemleri

 

 Uygulanan yönteme “PDR” düzeltme yöntemi de denmektedir. Son yıllarda yaşanan yağışlar sonucunda halk arasında dolu hasarı tamiri olarak da bilinmektedir.

 

 1)Çeşitli uzunluk ve çaplarda özel olarak üretilen çelik çubuklar ile hasar görmüş tamiri yapılacak aracın saç kısmına içeriden masaj yapma yöntemi ile ittirme uygulanmaktadır.

 2)Onarıma başlanmadan önce hasar gören aracın tamir edilmesi istenen bölgesinin kordon kısımlarının önceki şeklini alması için yapıştırma yöntemi kullanılarak, hasarlı bölge için uygun çubuk ile onarımı gerçekleştirilmektedir. Kapalı olan bölgelerinde ise göz ile görülmeyen alanlar için küçük bir kanal açılarak onarım yapılır. Onarım gerçekleştirildikten sonra açılan kanal kapatılır.

 3)Dış yüzey üzerinden gerçekleştirilecek tamirat işlemlerinde ise yapıştırma ve manyetik cihaz kullanımı ile tamir kolaylık ile gerçekleştirilmektedir.

 

 Bu Yöntemlerin Uygulamadaki Avantajları

 

 Aracın orjinalliği korunmuş olunur, araçlarda herhangi bir değer kaybı gerçekleşmez, oldukça düşük maliyetlidir, tamir işlemi kısa sürede gerçekleşir, zaman kaybı yaşanmaz, kullanılan ürünler çevre dostudur, kimsayal atık bulunmaz ve herhangi bir parça değişimi araçlarda gerçekleşmez.

 

 Tüm bu bahsedilen yöntemler oldukça güvenli, kısa süren, çevre dostu, zaman ve para kaybına neden olmayan işlemlerdir.

 

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by