Araba kullanımı içerisinde farklı sorunlar oluşabilmektedir. Kişilerin en çok dikkat ettiği konulardan birisi ise araç yüzeyinde meydana gelen şekil bozuklukları olmaktadır. Günümüz gelişen teknolojisi ve malzemeleri ile birlikte araç yüzeyinde oluşan sorunlar kısa sürede düzenlenebilmektedir. Boyasız göçük düzeltme  işlemi ise avantajları ve fiyatları nedeni ile en çok tercih edilen yöntemler arasında bulunmaktadır.

 

 Boyasız göçük düzeltme işlemi bünyesinde kişilerin en çok dikkatini çeken durumlar arasında işlem ve hizmetin fiyatı olmaktadır. Farklı düzenleme işlemlerinin aksine araç yüzeyi ekonomik bir fiyat üzerinden orijinal haline geri döndürülmektedir. Fiyatları etkileyen durumlar arasında araç yüzeyinde oluşan göçüklerin boyutları önemli olmaktadır. Göçük miktarı da aynı şekilde fiyatı etkilemekte fakat pek çok işleme göre daha uygun fiyatlardan göçük düzeltme işlemi yapılmaktadır.

 

 Göçük Düzeltme Hizmeti Nasıl Yapılmaktadır?

 

 Arabalarda oluşan hasarlar farklı sebeplerden meydana gelebilmektedir. Göçük düzeltme işlemi içerisinde aracın göçük boyutu yapımı içerisinde önemli olmaktadır. Aracın çarpma, kazaya da dolu nedeni ile yüzeyinde göçük oluşum işlemi boyasız hasar onarım gerçekleştirilmektedir. Boyasız göçük düzeltme  işlemi için öncelikle aracın hasar alan yerleri belirlenmektedir. Yüzeyin düzenlenebileceği alanlarda boyasız hasar onarım işlemi yapılabilmektedir.

 

 İşlem bünyesinde kullanılan malzemeler özel olarak hazırlanmaktadır. Malzemenin kaliteli olmasının yanı sıra yapım sırasında usta kişilerin göçük düzenleme hizmetini vermesi gerekmektedir. Aracın yüzeyi içerisinde düzenleme yapılması özel malzemeler ile iç kısımdan dışarı doğru itekleme işlemi uygulanmaktadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme Avantajları Nelerdir?

 

 Araç tamiri esnasında en çok sorun olan durumlardan birisi aracın fiyatının düşmesi olmaktadır. Boya işlemi aracın satımı sırasında fiyat düşüklüğüne neden olan önemli durumlar arasında bulunmaktadır. Aynı şekilde araç yüzeyinde oluşan hasarlar da araç fiyatlarını etkilemektedir.

 

 Boyama işlemi yapılmadan gerçekleştirilen göçük düzeltme işlemi araca farklı avantajlar sağlamaktadır. Hem araç orijinal haline dönmekte hem satışı esnasında fiyat düşüklüğü meydana gelmemektedir. Fiyat açısından da diğer işlemlere göre daha ekonomik seçenekler boyasız hasar onarım hizmetinde mevcut bulunmaktadır. Kısa sürede aracın teslim edilmesi durumu araç sahibine fayda sağlamaktadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Uygulanma Durumları

 

 Boyasız göçük düzeltme işlemi araç içerisinde belirli durumlar sonrasında uygulanabilmektedir. Belirli özel malzemeler ile aracın belirli bölgelerinin iç kısmından dışına doğru itekleme gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın özelliğinden dolayı aracın her yüzeyine dolu hasarı tamiri işlemi yapılamamaktadır.

 

 Dolu hasarı tamiri işlemi öncesinde araç düzenlemeye uygun olup olmadığına dair testten geçirilmektedir. Boyasız olarak gerçekleştirildiğinden hasar alan bölgenin boyasında sorun olmaması, çatlama durumunun gerçekleşmemesi uygulama için önemlidir. Hasar alan bölgenin düzenlenme yapılabilecek boyutlarda göçük oluşturması da işlemin yapılabilmesi açısından önemli olmaktadır. Daha önce boyama işlemine maruz kalmış araçlar için ise yöntem uygulanamamaktadır. Boyama işlemi yapılan bir araca uygulanan dolu hasarı tamiri işlemi aracın yüzeyinde farklı sorunlar oluşmasına sebep olabilmektedir.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by