Sahip olunan arabalar araç sahibi insanlar için çok önemlidir. Durum böyle olunca bu arabaların başına gelebilecek en küçük tatsız bir olay veya olumsuz bir durum çok üzücü olabilmektedir. Boyasız hasar onarım işlemi gerektirebilecek arızalar, araç sahiplerinin korkulu rüyalar görmesine neden olabilecektir.

Boyasız hasar onarım işlemi gerektirebilecek kazalar çocuğu gibi bakıp sakladığı araçlarının gözlerinin önünde ölüme terk edilmesi anlamına gelebilmektedir. Çünkü dolu hasarı tamiri yapabilecek bir tamirci bulmak bulunsa bile yoğunluktan dolayı aracı kısa sürede tamir ettirmek o kadar zordur ki dolu hasarı tamiri yaptırmak neredeyse imkansız hale gelebilmektedir.

Arabalarda Meydana Gelen Arıza Türleri ve Kaporta Çökmeleri

Otomobil veya diğer dört tekerlekli ya da daha fazla tekerlekli olan kara taşıtlarında birçok sebeple boyasız göçük düzeltme işlemi gerektirecek arıza meydana gelebilmektedir.

Elektronik aksamında, motorunda, diğer parçalarında veya boyasız hasar onarım gerektirecek bir arızayla kaportasında yaşanacak birçok arıza türü bulunmaktadır. Ancak biz bu haberimizde özellikle kaporta çökmelerine değineceğiz.

Bilindiği üzere arabalarda çeşitli nedenlerle kaporta çökmeleri meydana gelebilmektedir. Meydana gelen bu kaporta çökmelerine göçük de denilebilmektedir. Arabalarda yaşanan hasarlarda boyasız göçük düzeltme işlemi ile kaportayı kurtarabilmek birçok araç sahibi için çok önemlidir.

Boyasız hasar onarım işlemi bu kadar önemli olunca bu işlemi sorunsuz yapabilecek ve dolu hasarı tamiri gibi doğa nedeniyle meydana gelen çökmeleri de kısa sürede tamir edebilecek oto tamircisi bulmak önem kazanmaktadır.

Alanında Uzman Tamirci Seçmek Zorunluluktur

Araçlarda boyasız göçük düzeltme tecrübe ve ustalık gerektiren bir maharettir. Bu nedenle boyasız hasar onarım için başvuracağınız tamircilerin uzmanlık sahasını da çok iyi araştırmanız gerekmektedir.

Çünkü her araç tamircisi dolu hasarı tamiri gibi konularda uzman olmayabilir. Araçlarınızda meydana gelen çökmenin sebebi doğa olayları ile olmuş olabilir. Dolu hasarı tamiri için gerekli olan müdahalenin bir benzerini gerektirecek tarzda dışardan gelen bir darbe sonucu da araçlarınızda çökme olabilir.

Sebebi her ne olursa olsun boyasız göçük düzeltme işlemi yaptıracağınız tamircinin alanında uzman olmaması demek araçlarınızdaki çökmenin içinden çıkılmaz büyük bir hasara dönüşmesi ile sonuçlanabilmektedir.

Boyasız Hasar Onarım Nasıl Yapılır?

Arabalarınızda meydana gelebilecek doğa olayları kaynaklı veya diğer unsurlar tarafından gerçekleşen çökmelerde aradığınız boyasız hasar onarım işlemlerini yaptırmak için öncelikle doğru tercih edilmiş bir tamirciye başvurmanız gerekmektedir.

Araç çökmelerinde kullanılacak ekipman ve donanım diğer arıza türlerinde kullanılan teknik araç gereçlerden çok farklı olmaktadır. Doğru araç gereç ile yapılmayan müdahalelerin yukarıda da bahsettiğimiz felaket bir sonuçla sonuçlanması kaçınılmaz olmaktadır.

Eğer başvurduğumuz tamircinin araç gereç bakımından da bir eksiği yoksa ve doğru ekipman ve teçhizata sahip ise o zaman geriye sadece uzman ve ehil ellerle doğru darbeler gerçekleştirmek ve araçlardaki çökmeleri gidermek kalmaktadır.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by