Boyasız hasar onarım ustalık gerektiren bir zanaattır. Arabaların boyasız göçük düzeltme işlemi ile eski haline getirilmesi zaman alıcı ve uğraştırıcı bir iştir. Meydana gelen kaporta göçükleri düzeltmek zor ve zahmetli çalışmalar sonucunda gerçekleştirilebilmektedir.

Özellikle de arabaların orijinal boyasına zarar vermeden bu göçen yeri onarmak tam bir sanatkarlık ve uzmanlık işidir. Bu nedenle boyasız göçük düzeltme işlemine ihtiyaç duyduğunuzda mutlaka bu işi çok iyi bilen bir tamirciye gitmenizi tavsiye ederiz.

Boyasız Hasar Onarımda Maharetli Eller Şarttır

Boyasız göçük düzeltme bir diğer adıyla boyasız hasar onarım işlerinde maharetli eller önemlidir. Çünkü araçların boyasını dökmeden meydana gelen çöküğü yerine oturtmak ve kaportayı düzeltmek ancak bu maharetli ellerin hassas çalışması ile mümkün olabilmektedir.

Hava basıncını emme basma tulumba gibi kullanarak kaportası ile kullanılan ekipmanın birbirine yapıştırıldığı ve yapılan bu işlemle herhangi bir delme, çakma ya da kaynatma işlemine gerek kalmadan araçların çöken bölümlerinin düzeltilmesi, boyasız hasar onarım işlemi olarak bu maharetli ellerle kolayca yapılmaktadır.

Yaptığı boyasız hasar onarım işlerin fazlalığı ile konusunda yüksek tecrübeye sahip olan araba ustaları, araç tamir sektörünün çok önemli bir ihtiyacına da böylece cevap vermektedirler.

Boyasız Hasar Onarım Ne Sağlar?

Yapılan boyasız hasar onarım işi sayesinde araç sahipleri araçların fiyatlarında meydana gelecek düşmelerden de böylece kurtulurlar. Araç tamir ettirmek, boyatmak için harcanması gereken para ve zamanında kendilerinde kalmasından dolayı araç sahipleri ayrıca önemli bir kazanç elde etmiş olurlar.

Arabalarda Orijinal Boya Her Zaman Daha Çok Tercih Edilmektedir

Araçların hasarlı olup olmadıkları konusu alıcılar için çok önemlidir. Araç sahipleri araçlarını satmak istedikleri zaman alıcılar tarafından göze çarpan veya ekspertiz gibi araştırmalarla ortaya çıkan dolu hasarı tamiri gibi bilgiler araçların satışlarını zorlaştırmakta ve yüksek oranda fiyat kayıtlarının yaşanmasına neden olmaktadır.

Yapılan dolu hasarı tamiri sonrasında araçlara üretim aşamasında yapılan boyama işleminin dışında bir boyama işlemi yapılıp yapılmadığı, dolu hasarı tamiri sırasında yapılan çökme düzeltme işleminin çökmenin olduğu bölgede başka hasara neden olup olmadığı gibi konular, araç alıcıları açısından titizlikle araştırılan ve öğrenmek için yoğun çaba sarf edilen konulardır.

Bazı Araç Sahipleri Gerçeği Saklayabilmektedirler

Dolu hasarı tamiri olarak da belirtebileceğiniz ve doğa olayları nedeniyle meydana gelen çökmelerin boyasız göçük düzeltme işlemi ile ortadan kaldırılmasından sona bazı araç sahipleri araçlarının dolu hasarı tamiri geçirdiğini saklamak isteyebilmektedirler. Dürüst olmayan bu davranış ortaya çıktıktan sonra yapılan boyasız hasar onarım işlemi de anlamını yitirmektedir.

Orijinalinden farksız bir sonuçla kurtarılan araçların boyasız göçük düzeltme işlemi geçirdiği eğer ekspertiz raporlarına girmiş ise araç sahiplerinin bu konuyu saklamamaları ve dürüstçe söylemeleri gerekmektedir. Boyasız hasar onarım, mahiyeti gereği önemli olsa da araca zarar vermediği taktirde araç sahiplerini çok fazla zor duruma düşürmeyecektir. Bu nedenle aracınızın ucuzlayacağı endişesi ile yaptığınız göçük tamirlerini saklamayınız.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by