Dışarıdan gelen darbeler sonucunda kaporta üzerinde oluşan boyanın hasar almadığı göçüklerin özel el aletleri yardımıyla aracın orijinaline herhangi bir zarar vermeden düzeltip eski haline getirme tekniğinin adı boyasız hasar tamiridir. İşlemi yakından incelediğinizde bir teknik ve sanat olduğunu görmeniz mümkündür.

 

 Her türlü araca uygulanabilen boyasız göçük düzeltme işleminde en önemli püf nokta aracın daha önce boyama işlemine tabi tutulmamış olmasıdır. Araçlara uygulanan bu işlem diğer onarımların yanında pek çok avantaj taşır. Aracın orijinalinin bozulmamasına da katkı sağladığı için aracınızı güven ve huzurla kullanmanıza katkı sağlar.

 

 Hasar Onarımının Avantajları Nelerdir?

 

 Günümüz teknolojisinde en önemli yer sahip olan avantajı hızdır. Aracınızdan uzun süre ayrı kalmamanız işlerinizin de aksamamasını sağlayacaktır. Yine boyasız göçük düzeltmeişleminin bir önemli avantajı ise herhangi bir boyama işlemine tabi tutulmaması nedeniyle alım satım sırasında problem yaşamamanızdır.

 

 Herhangi bir değer kaybına uğramadan aracınızı güncel fiyata satabilmenize de yardımcı olan boyasız hasar onarım günümüz teknolojisinin en önemli ayrıcalıkları arasındadır. Herhangi bir kaza kaydı oluşmadığından kasko ödemelerinde de artış neden olmaz. İşlem kasko gerekse bile maliyeti düşürdüğünden hasar kaydının düşük olmasını sağlar.

 

 Hasar Onarım Nasıl Yapılır?

 

 Günümüz gelişmiş teknolojisinde onarım çeşitli yöntemlerle gerçekleşmektedir:

 

 *Vakumlu Silikon: Arka tarafı kapalı panellerde ve iç tarafın ulaşım zor panellerde boyasız hasar onarımişleminde vakumlu silikon göçük çektirme yöntemi kullanılmaktadır.

 

 *Özel Manyetik cihaz: Tamamen onarım için tasarlanmış olan elektronik bir cihaz olan mekanizma ile dolu hasarı tamiri yapılabilmektedir.

 

 *Masajlama yöntemi: Döşeme ve bakalit sökümü yahut panellerin açık iç tarafına ulaşabilen el aletleri ve ışık merkezli masajlama tekniğidir. Sökümü yapılan döşemeler işlem bittikten sonra yeniden yerleştirilerek kullanımı sorunsuz hale getirmektedir.

 

 Hasar Onarım Ücretleri?

 

 Diğer araç tamir yöntemlerine bakıldığında çok fahiş fiyatlar ortaya çıkabilmektedir. Ancak boyasız göçük düzeltmeişlemi maliyeti çok daha aza indirdiğinden uygun fiyatlar söz konusu olmaktadır. Aracınızın değerinden de bir şey kaybetmemesi dolayısıyla boyasız hasar onarımgünümüz teknolojisinin bizlere sunduğu en önemli avantajları arasındadır. Teknolojinin yanı sıra iyi bir işçilik ve sanatı da içerisinde barındırması bu işlemi çok daha önemli hale getirmektedir.

 

 Dolu Hasarı tamiri nasıl yapılır?

 

 Aracınız doğal afetlerle de karşı karşıya kalabilmektedir. Bu günümüzde gerçekleştirilebilen dolu hasarı tamirisayesinde artık çok da can sıkıcı olmaktan çıkmıştır. Genellikle mevsim dönüşlerinde yaşanan yağışlarla birlikte bir kabus olan hasarlar için de uygulanabilen dolu hasarı tamirigünümüzde çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

 

 Yetkili servislerde parça değişmeden yapılmayan bu işlemler uzman ellerde kolaylıkla uygulanabilmektedir. Yahut 3-4 günü bulan araç tamiri dolu hasarı tamiri ile bir gün gibi kısa bir süreye inebilmektedir. Araç satışında da büyük kolaylık olarak karşımıza çıkması dolayısıyla günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by