Araçların yüzeylerinde belirli durumlar sonucu oluşan hasarlar farklı yöntemler aracılığı ile düzenlenebilmektedir. Boyasız göçük düzeltme işlemi ise aracın kolay ve pratik bir şekilde düzenlenmesini sağlayan önemli yöntemlerden birisi olmaktadır. Arabaların yüzeylerinde oluşan hasarlar dolu gibi doğal afetler sonucu olabilmektedir.

 

 Ayrıca aracın sert bir alana ya da başka bir araca çarpması gibi durumlarda da göçükler oluşabilmektedir. Boyasız göçük düzeltme işlemi aracın farklı pek çok alanına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Her işlem içerisinde bulunan avantajlar olduğu gibi boyasız göçük düzeltme işleminin de farklı avantajları ve teknikleri bulunmaktadır. Boyasız göçük düzelme işlemi içerisinde uygulama, araçlar, malzemeler ve hasar alan araçtaki hasar durumu göz önüne alınmalıdır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme Faydaları

           

 Araçların hasar almaları sonrasında ve düzenleme işlemleri içerisinde belirli sorunlar oluşabilmektedir. Aracın dış yüzeyinde oluşan derin darbeler boya yenileme işlemine gerek duymaktadır. Aracın düzenleme maliyetinin artması gibi aynı zamanda araç değerini düşürücü uygulamalar arasında olmaktadır.

 

 Boyasız göçük düzeltme işleminin maliyetinin az olmasının yanı sınar boyasız olarak gerçekleştirilmesi önemli bir avantaj olmaktadır. Aracın ikinci el olarak satışı içerisinde değer kaybına uğramadan gerekli işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Fakat boyasız hasar onarım işleminin yapılabilmesi için de aracın boya işleminin bulunmaması ve göçüklerin belirli boyutlardan derin olmaması şartı bulunmaktadır.

 

 Araç yüzeyini tamir eder belirli uygulamalar içerisinde araç sahipleri uzun süre araçlarını teslim alamamaktadır. Boyasız olarak gerçekleştirildiğinden boyasız hasar onarım işlemi ise kişilere 2 gün içerisinde teslim edilebilmektedir.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme Uygulaması

           

 Her yöntemin kendine göre belirli işlemleri bulunmaktadır. Aracın kapısında, kaputunda, çamurluk ve tavanında gerçekleşen hasarlar ve göçükler boyasız hasar onarım işlemi ile eski haline getirilebilmektedir. Hasar düzenleyici diğer işlemler ile kıyaslanacak olursa dolu hasarı tamiri yönteminin işlem alanı oldukça geniş çaplıdır. Uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için özel malzemelerin temin edilmesi gerekmektedir. Ayrıca araç onarımı bakımından usta kişiler tarafından işlemin gerçekleştirilmesi ise farklı açılardan sorunların oluşmaması açısından önemli olmaktadır.

 

 Dolu hasarı tamiri işlemi içerisinde 5 cm çapındaki göçükler belirli aletler aracılığı ile düzenlenmektedir. Aletlerin özel olması düzenlenme sırasında aracın iç yüzeyine zarar vermemesi için önemli bir durumu kapsamaktadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme Hangi Durumlarda Uygulanır?

           

 Araçların hasar almadan önceki ve hasar aldıktan sonraki durumları boyasız göçük düzeltme işleminde göz önünde bulundurulmaktadır. Usta kişiler tarafından gerçekleştirilen dolu hasarı tamiri işlemi içerisinde aracın boyalı olup olmadığı göz önünde bulundurulan kriterler arasındadır. Önceden boya işlemi görmüş araçların yüzeyine genellikle boyasız göçük düzeltme işlemi uygulanamamaktadır.

 

 Belirtilen durumunu ana sebepleri arasında ise aracın boyasında düzelme esnasında ya da sonrasında çatlama gerçekleşebilme ihtimali bulunmaktadır. Ayrıca 5 cm aşan göçükler içerisinde de boyasız göçük düzeltme işlemi gerçekleştirilmemektedir. 5 cm içerisinde bulunan göçüklerin hasar alan işlemleri içerisinde ise düzenleme süresi farklılık gösterebilmektedir.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by