Arabaların belirli alanlarında meydana gelen hasarlar dolu hasar tamiri uygulaması ile düzenlenebilmektedir. Dolu hasarı tamiri belirli pek çok sebepten dolayı avantajlı bir uygulama olarak gerçekleştirilmektedir. Düzenlenme işlemi öncesinde ve işlem sırasındaki durumlar kontrol altına alınarak aracın düzenlenmesi gerçekleştirilmelidir. Her yöntem gibi dolu hasarı tamiri uygulaması içerisinde uygulanan farklı teknik ve kullanılan araç gereçler bulunmaktadır.

 

 Dolu hasarı tamiri araçların dolu gibi sert cisimler sonrasında göçük oluşmasında dolayı dolu asar tamiri olarak nitelendirilmektedir. Tamir araç tamirleri içerisinde küçük hasarlar bünyesinde en çok kullanılan düzenlenme işlemleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Boyasız olarak gerçekleştirilen uygulamanın boyasız olmasının yanı sonra farklı dikkat çekici özellikleri mevcut bulunmaktadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Özellikleri

 

 Kişiler araçlarındaki hasarlı bölgelerin işlem sonrasında orijinal haline en yakın şekle dönmesini talep etmektedir. Kişilerin taleplerine göre ve aracın hasar durumuna göre boyasız göçük düzeltme işlemi uygulanabilmektedir. Aynı zamanda aracın eskiden aldığı darbeler, boyama işlemleri ve diğer durumları da boyasız göçük düzeltme hizmeti öncesinde incelenmektedir.

 

 Boyasız hasar onarım işleminin özellikleri arasında en kısa sürede aracın teslim edilmesi durumu bulunmaktadır. Araçlarda oluşan göçükler ya da diğer düzenlenme ve tamir durumları bünyesinde farklı işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Diğer düzenlenme ve onarım işlemlerinin aksine boyasız göçük düzeltme işlemi süre bakımından ve fiyat bakımından müşterileri memnun eden hizmetlerden olmaktadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 Kişiler araçlarının en iyi şekilde bakım ve tamirinin gerçekleşmesini istemektedir. Bakım, tamir ve onarım işlemleri içerisinde ise aracının orijinal haline geri dönmesi durumu en çok talep edilen hizmetler arasında bulunmaktadır. Boyasız hasar onarım işleminde kişilerin taleplerinin yerine getirilmesi için belirli hususlar bulunmaktadır.

 

 Araç tamiri ve bakımı işlemlerinde öncelikle hizmet veren alanın profesyonel olmasına dikkat edilmelidir. Boyasız göçük düzenleme işleminde uygulama öncesi aracın özellikleri, diğer asar ve işlem durumları belirtilmelidir. Aksi bir durum sonrasında dikkat edilmeyen alanlardan dolayı kişiler ek masrafa girebilmektedir.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

 Dolu hasarı tamiri işleminde dikkat edilecek hususlar göz önünde bulundurularak gerekli işlemler profesyonel bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Aracın hasar alış bölgesinin ne tür bir kaza sonrasında ortaya çıktığı ve göçüğün boyutunun düzeltilebilir olup olmamasına dikkat edilmelidir. Dolu hasarı tamiri bünyesinde belirlenen hasar düzenleyici özel çubuklar göçüğün boyutunun büyük, küçük ya da orta olmasına göre tamir işleminde kullanılmaktadır.

 

 Boyasız hasar onarım işlemi boyasız olarak gerçekleştirilmektedir. İşlemin en büyük avantajı fiyat ve işlem hızı dolaysı ile boyasız olmasından kaynaklıdır. Hasarın boyutu ve alanı belirlendikten sonra belirlenen uzunluk ve kalınlıktaki çubuklar ile işlem gerçekleştirilir. Aracın önceden boyanmamış olması durumu çubuklar ile iç kısımdan dışa doğru iteklenmesi işleminde de gerekli olmaktadır.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by