Araba yüzeylerinde oluşan hasarlar içerisinde dolu hasarı tamiri işlemi oldukça önemli olmaktadır. Göçük düzeltme boyasız bir şekilde uygulanan araç hasar düzenleme yöntemlerinden birisi olmaktadır. Arabaların yüzeylerinde belirli sebeplerden dolayı göçükler meydana gelebilmektedir.

 

 Dolu, çarpma, çarpışma gibi durumlarda aracın yüzeyinde belirli düzeylerde göçükler oluşmaktadır. Belirli bölgeler içerisinde oluşan hasarlar genellikle boyasız göçük düzelme işlemi ile düzeltilebilmektedir.  Boyasız göçük düzeltme işlem günümüzde araçların dış hasarlarında kullanılan düzenleme işlemlerinden olmaktadır.

 

 Boyasız olarak gerçekleştirilen göçük düzeltme işlemi içerisinde aracın ve hasarın durumları göz önünde bulundurulmaktadır. Çoğu araç yüzeyinde oluşan hasar ya da aracın özelliklerinden dolayı göçük düzeltme işlemi gerçekleştirilememektedir. Belirli düzeltme işlemlerine göre boyasız olarak gerçekleştirilen göçük düzeltme sistemi kişilere avantaj sağlamaktadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

 

 Araçlarda oluşan belirli hasarlar gerekli yöntemler gerçekleştirilerek düzenlenmektedir. Boyasız göçük düzeltme işlemi içerisinde de diğer yöntemlerde olduğu gibi farklı malzemeler kullanılmaktadır. Dış kesimden gelen darbeler sonucu oluşan hasarlar boyasız göçük düzeltme ile düzenlenebilmektedir. Vakumlama işlemi ile birlikte gerçekleştirilen düzenleme kişilere yarar sağlamaktadır.

 

 Aracın farklı şekillerde düzenleme sırasında hasar görmemesi için uygulama öncesinde belirli testler gerçekleştirilmektedir. Her yöntemin kendine özel alet ve malzemesi bulunduğu gibi boyasız hasar onarım işleminde de özel el aletleri kullanılmaktadır.

 

 Özel malzemelerin kullanımları içerisinde aracın düzenleme işleminde en kaliteli sonuca ulaşmak hedeflenmektedir. Belirlenen malzemeler ile birlikte aracın hasar alan bölgelerinden dış kısma doğru iteklenerek göçükler düzeltilmektedir.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme Avantajları

 

 Araçların bakım ve onarımları içerisinde günümüzde en çok kullanılan yöntemler arasında boyasız hasar onarım bulunmaktadır.Boyasız hasar onarım işleminin hem müşteriye hem araca farklı faydaları bulunmaktadır. Öncelikle çoğu düzenleme işlemi sonrasında araçlar değer kaybına uğramaktadır.

 

 Araçların değer kaybına uğramalarında en önemli sebepler içerisinde ise boya yenileme işlemi bulunmaktadır. Boyasız olarak gerçekleştirilen göçük düzeltme sonrasında ise aracın değere aynı kalmakta ve gerekli düzenlemeler sonucu araç orijinal olarak işlemine devam etmektedir. Boyasız göçük düzelme işleminin düzenleme işlemi esnasında da verimli uygulamaları bulunmaktadır.

 

 Aracın pek çok farklı alanında bulunan göçükler belirtilen yöntem aracılığı ile düzenlenebilmektedir. Kullanılan özel alet ve malzemeler ile birlikte düzenleme esnasında farklı hasarlar oluşmamaktadır. Kısa süreli ve az maliyetli bir işlem olarak kullanılmaktadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 Araçların tamir, bakım ve onarım ihtiyaçlarında belirli durumlar araçta kalıcı hasarlar oluşturabilmektedir. Belirtilen durumlar içerisinde aracın orijinal halinin korunması ise işlemlerin usta kişiler tarafından uygulanması ile gerçekleşmektedir.

 

 Dolu hasarı tamiri işlemi içerisinde de araç tamiri, bakımı ve onarımında usta kişilerin araca işlemleri uygulaması önemli olmaktadır. Özel çubuklar aracılığı ile iç kısımdan dışarı doğru iteklenerek uygulanan dolu hasarı tamiri içerisinde uygulayan kişi gibi malzemelerin de işleme katkısı çoktur.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by