Düzenlenme işlemleri arabaların çarpışma, kaza yapma ve sert zemine çarpma durumlarında meydana gelmektedir. Arabanın tamiri için gerekli pek çok özellik bulunmaktadır. Uygulanan yöntemler arasında günümüzde en çok tercih gören hizmetlerden birisi boyasız göçük düzeltme işlemi olmaktadır. Arabanın yüzeyine çarpan dolu gibi sert maddelerden nedeni ile de meydana gelen göçükler boyasız göçük düzeltme ile eski haline geri dönebilmektedir.

 

 Boyasız göçük düzeltme işlemi esnasında kişiler hizmetin avantajların etkili bir şekilde yararlanabilmektedir. Araç bakım ve onarım işlemlerinde bulunan yüksek fiyat aralıkları kişileri zorlayabilmektedir. Araçta oluşan göçük problemlerinin özellikleri dikkate alınarak fiyat belirlenmektedir.

 

 Dolu Hasar Tamiri Nasıl Gerçekleştirilir?

 

 Göçüklerin meydana getirdiği hasarlar dolu hasar tamiri ile düzenlenebilmektedir. Kişiler dolu gibi doğal olayların arabaların belirli bölgelerinde hasar oluşturması sonrasında dolu hasarı tamiri işlemine başvurmaktadır. İşlem için öncelikle aracın yüzeyinde meydana gelen göçüğün dolu hasarı tamiri ile düzenlenip düzenlenemeyeceği belirlenmektedir. Araba bakım onarım hizmetleri içerisinde arabanın hasar alan bölgesi gibi hasar durumunun ağır olup olmaması da önemli olmaktadır.

 

 Boyasız hasar onarım işlemi esnasında farklı tür malzemeler kullanılmaktadır. Gerekli malzemelerin kullanılmaması durumunda araç yüzeyinde malzemeden kaynaklı sorunlar oluşabilmektedir. Göçük olan bölgenin göçük boyutuna göre malzeme seçimi yapılmaktadır. Tercih edilen malzemeler ve çubuklar ile göçük olan bölge dış kısma doğru yönlendirilmektedir.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme Hizmeti Avantajları

 

 Boyasız hasar onarım işlemi avantajları doğrultusunda pek çok farklı hasar içerisinde kullanım alanı bulmaktadır. Kişiler kısa sürede aracın düzenlenip teslim edilmesi nedeni ile de dolu hasar tamiri işlemini tercih etmektedir. Arabanın yüzeyinde oluşan dolu hasarları özel çubuk ve ek malzemeler ile düzenlenmektedir. Diğer göçük düzeltme işlemlerinin yanı sıra boyasız bir şekilde oluşturulmaktadır.

 

 Boyasız olarak gerçekleştirilen dolu hasarı tamiri işlemi boya kullanılmadığından fiyat olarak uygun olmaktadır. Aynı şekilde aracın tekrardan satışı esnasında değer kayı sorunu oluşmamaktadır. Pek çok araç sahibi aracın değerinde düşme oluşmaması nedeni ile de boyasız hasar onarım yöntemini kullanmaktadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

 

 Boyasız göçük düzeltme işlemi araç yüzeyinde belirli durumlar söz konusu olduğunda uygulanmaktadır. Aksi durumlar içerisinde ise araç farklı hasarlar ile karşı karşıya kalabilmektedir. Dikkat edilen hususların başında aracın hasar alan bölgesinin çubuklar ile düzenlenip düzenlenemeyeceği olmaktadır. Dolu ya da çarpa gibi durumlar sonrasında oluşan küçük çaplı ve belirli boyutlardaki göçükler dolu hasar tamiri hizmeti ile düzenlenmektedir.

 

 Arabanın göçük oluşumu sonrasında gerekli yöntemin uygulanabilmesi için orijinal boyası ile işleme götürülmesi gerekmektedir. Boyası işlemi uygulanmayan ve çubuklar ile düzenlenen göçükler orijinal olmayan araçlarda problemlere sebebiyet vermektedir. Boya işlemi görmüş araçlarda uygulanan boyasız göçük düzeltme işlemi sonrasında aracın boyasında çatlama durumu meydana gelebilmektedir. Belirtilen özelliklere sahip araçlarda dolu hasar tamiri gerçekleştirilebilmektedir.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by