Boyasız Göçük Düzeltmede ki sistemi aracın dolu hasarı, parklarda hasar, sürtme tarzı dış faktörlerden ötürü meydana gelen kapı, kaput, bagaj, tavan, tampon gibi alanlarda boya hasarı oluşmayan bölgelerde aracın orijinaline ideal olarak oluşturulan, ustalık lüzum ettiren özel bir programdır.

 

 İşte yapılan boyasız göçük düzeltme programı detaylı ekipmanlar ve bir sistemin aracılığı ile yapılır. Araçta hasar ardından meydana gelen deformasyonu boyasız göçük düzeltme ve eksperlerimizin çalışması ekipmanları ile vasıta orijinaline ideal olarak düzeltilir.

 

 Bu teknik ile aracı boyamadan, ek bir revizyon prosedürü veya parça değişimi yapmadan, aracınız değer kaybetmeden dolu, park, göçük gibi hasarları düzeltilmiş olur.

 

 Yani gerçekleştirilen boyasız göçük düzeltme prosedürünün müşterilerimiz amacıyla çoğu faydası bulunuyor. Gereksiz vakit ve para kaybı, gerilim ve sorunun yanı sıra aracımızın kaporta üstünde uygulanacak çoğu lüzumsuz programdan da vasıta sahipleri kurtulmuş olur ve böylece aracın orijinalliği de muhafaza edilir.

 

 Önemli bir detay boyasız hasar onarım konusunda aracın kaporta üstündeki göçüğün haricinde boyada da derin çizik yada çatlakların bulunmamasıdır. Keza boyasız hasar onarım işlemi bu çizik ve çatlaklar üstüne yapılabilecek göçük prosedürü ile bölümdeki hasarın ebatını da arttırabilmektedir.

 

 Göçükler Boyasız Olarak Nasıl Düzeltilir?

 

 Trafik kazaları neticesi vasıtaların kaporta aksamlarında, tavanlarında, bagajında, kapısında veya tamponunda meydana gelen hasarlar, parça değişimine yol açmakta ve aracın sayısal dşayetini düşürmektedir.

 

 Son senelerde otomotiv teknolojisinde yaşanan boyasız hasar onarım konusunda ilerlemeler; bu meseleye de bir çözüm bulmuş gibi gözüküyor: Bu revizyon düzeneğinin adı: “Boyasız Göçük Düzeltme” veya “ dolu hasarı tamiri ” olarak tarif ediliyor.

 

 Bu makalede ise Boyasız Göçük Düzeltme ve dolu hasarı tamiri hususları ile ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

 Boyasız göçük revizyon, dolu hasarı tamiri, park hasarı, sürtmeler ardından meydana gelen problemlerin giderilmesi amacıyla tasarlanan bir tekniktir. Bu teknik ile aracın sayısal dşayeti kaybolmadan problemler giderilmekte ve göçükler düzeltilmektedir. Boyası göçük revizyon prosedürü amacıyla türlü ekipmanlar ile işleme getirilmektedir.

 

 Boyasız göçük revizyon tekniklerinden ilki masaj tekniği adı verdiği programda sarfedilen türlü göçük revizyon çubukları vasıtasıyla aracın deformasyonu içerden dışarıya doğru itilerek ortadan kaldırılır. Boyasız göçük revizyon seti yardımı ile vasıta daha çok hasar almadan onarım edilir.

 

 Boyasız göçük revizyon prosedürünün asıl hedefi aracınızın daha çok zarar görmesini önlemek ve var olan hasarın boyaya zarar vermeden giderilmesidir.

 

 Boyasız göçük revizyon prosedürü sırasında aracın daha çok zarar almaması için özel gereçlere lüzum duyulabilir. Boyasız göçük revizyonunda en çok sarf edilen malzemelerden bir tanesi de uzun çubuklardır.

 

 Uzun çubuklar yardımıyla göçüğün düzeltilmesi amacıyla çalışılır. Böylece göçük düzeltilebildikten sonra, deforme durumda olan alan eski durumuna getirilir.

 

 Dolu hasarı gidermede sarf edilen boyasız göçük revizyon prosedürü lokal göçükleri düzeltilebiliyorken aracınızın boyasına da hasar vermeden yapılandırılmaktadır. Boyasız göçük revizyon prosedürlerini yapar iken aracının bütününün boyanması gibi bir mecburilik yoktur.

 

 Boyasız göçük revizyonlar yardımıyla problem hızlıca çözülebilir. Boyasız göçük revizyondan sonra minimum 2 saat kadar bekletilip, ardından pasta cila sürülerek prosedür tamamlanır.

 

 Boyasız göçük düzeltmek tekniğinin İngilizce’ de ki karşılığıyla yani Paintless dent kısaltılmış hali ile PDR diye tanımlamış olduğumuz sistem iki halde uygulanır.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by