Boyasız hasar onarım ülkemizde son yılların en popüler kaporta hasarı onarım yöntemidir. Boyasız göçük düzeltme yöntemi ile araçlarda oluşan göçükler, vakumlama ile çekilmesi ya da masaj yöntemiyle profesyonel olarak tasarlanan metal çubuklarla gerçekleştirilmektedir. Boyasız göçük düzeltme her türlü araçta kullanılabilir bir yöntemdir. Bu yöntemin gerçekleştirilmesinde dikkat edilen en önemli nokta düzeltilecek olan kısmın daha önce boyanmamış olması gerektiğidir. Boyasız olmaları büyük avantajlar sağlamakta ve birçok şeyden tasarruf edilmesine sebep olmaktadır. Böylece hem hasar maliyeti düşmekte hem de aracın değeri korunmuş olmaktadır.

Boyasız Göçük Düzeltmeler Neden Tercih Edilmelidir ve Boyasız Hasar Onarımı Nedir?

Araç boyasız olarak onarıldığından dolayı boyasız göçük düzeltme yöntemi orijinalliği korumakta ve araca değer kaybettirmemektedir. Boyamada 3 ya da 4 günlük bir zaman dilimi gerekirken, boyasız göçük düzeltme yöntemi ile bir gün gibi kısa bir süre gerekmektedir. Ayrıca bu yöntem sayesinde araç için kaza kaydı oluşturulmamakta ve kasko maliyetleri de düşük olmaktadır. Boyasız hasar onarım ise araçlarda oluşabilecek hasarların giderilmesinde kullanılmaktadır. Boyasız hasar onarım araçların seyir halinde, park halinde ya da herhangi bir şeyin araca çarpması dolayısı ile oluşan kaporta hasarlarının onarılmasına denmektedir.

Boyasız Hasar Onarımı Nasıl Yapılmaktadır?

Boyası bozulmamış olan bölgenin onarılması için sacın uzamaması, deforme olmaması gerekmektedir. Araç boyasının orijinal olmasına dikkat edilmektedir. Boyasız hasar onarım için yönteme başlandığında hasar bölgesinin kordon yerleri veya parçanın önceki şekline döndürülebilmesi için yapıştırma tekniği kullanılmakta sonra da hasar bölgesine uygun bir çubukla düzeltilmesi yapılmaktadır. Kapalı olan bölgelerde de boyasız hasar onarım küçük kanal açılarak sonlandırılmakta ve kanal kapatılmaktadır. Boyasız hasar onarım birçok avantajı sayesinde de çok sık kullanılmaktadır.

Boyasız Hasar Onarımının, Göçük Düzeltmenin ve Dolu Hasarı Tamirinin Avantajları

Araçlarda yapılan hasar onarımlarının birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar sıralanacak olunursa;
Otomobilin orijinalliğini korur.
Otomobillerin ikinci el değer kayıpları önlenir.
Klasik yöntemlere göre maliyeti daha düşüktür.
Kimyasal atık oluşumlarını önlemekte ve çevreye zarar vermemektedir.
Zamandan tasarruf sağlamaktadır.
Parça değişimi gerektirmemektedir.
Boya malzemesine ihtiyaç duyulmamaktadır.
Uygulama süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır. Bu avantajlar sayesinde hasar onarımları, mini onarımlar ve göçük düzeltmeler boyasız olarak gerçekleştirilmektedir.

Dolu Hasarı Tamiri

Genel olarak ilkbahar ile sonbahar aylarında hava sıcaklıklarının ani olarak değişmesi sonucu dolu yağışı gerçekleşmekte ve otomobillerin üzerine yağması sonucu da araç kaportalarında göçük oluşmaktadır. Dolu hasarı tamiri boyasız göçük düzeltme yöntemi ile de düzeltilebilir hasarlardır. Dolu hasarı tamiri her türlü araçta kullanılabilir. Dolu hasarı tamiri yapılabilmesi için öncesinde boya yapılmaması gerekmektedir. Dolu hasarı tamiri kısa bir sürede yapılmakta ve hasar kaydının düşük olmasını sağlamaktadır. Ayrıca boyasız yapıldığından dolayı dolu hasarı tamiri kısa sürede halledilmektedir.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by