Boyasız göçük düzeltme işlemi araçlarda dış darbeler nedeniyle görülen göçükleri eski haline döndürme işlemidir. Bu işlem araçların kaporta kısımlarında meydana gelip, araç boyasının zarar görmediği durumlarda uygulanır. Ayrıca ortaya çıkan hasar 3-5 cm çap ölçüsünde olsa dahi boyasız olarak göçük işlemi düzeltilebilir.

 

 Boyasız göçük düzeltme işlemi, pek çok göçük durumunda kullanılır. Dolu ya da ikinci bir araçtan hasar alma durumunda göçük düzeltme tekniğine başvurulur. Boyasız hasar onarım işlemi için hasarın olduğu bölge ve hasarın derinliği önemlidir. Özellikle boyasız hasar onarım işlemleri göçüğün yer aldığı panelin arkasına tekniğe uygun özel işleme dayanır. Bu işlemde onarım ve göçük aletleriyle dışa doğru masaj yöntemi ile uygulanır. Bu sayede göçük kısımlar da düzeltilmiş olur.

 

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME İŞLEMİNİN UYGULANDIĞI DURUMLAR

 

 Boyasız göçük düzeltme tekniği dolu hasarı tamiri gibi düşünülebilir. Dolu hasarının verdiği göçüklerde en etkili çözüm boyasız göçük düzeltme işlemidir. Dolu hasarı tamiri gerektiğinde dolunun neden olduğu ufak göçükler masaj aleti denilen özel aletle dışa doğru çekilir. Bu işlem dolu hasarı tamiri konusunda en etkili işlemdir. Çünkü boya ve çekiç işlemi istemez.

 

 Boyasız göçük düzeltme işlemi bir futbol topu büyüklüğündeki göçükleri dahi geçirebilir. 1985-1990 modellerinden daha yeni modele sahip olan araçlarda boyasız hasar onarım yani göçük işlemleri daha kolay uygulanmaktadır.

 

 Aracın hasar aldığı bölge çatlamamış ve boyası kalkmamışsa bu bölgeye daha kolay göçük düzeltme tekniği uygulanabilir.

 

 Eğer daha önceden göçük kısmına bir macun ya da panel uygulaması yapılmamışsa da yine boyasız göçük düzeltme tekniğine başvurulabilir.

 

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME İŞLEMİNİN AVANTAJLARI

 

 Boyasız göçük düzeltme işleminde araçlar boya ya da dolgu macunu istemez. Yani araç değerini kaybetmeden tamir edilebilir. Boyasız göçük düzeltme işlemi diğer yöntemlere göre daha ekonomik ve daha pratiktir. Pratik ve kolay bir tekniğe dayanan boyasız göçük tamirinde aracınız gün içerisinde teslim edilir.

 

 Geleneksel yöntemlerle göçük düzeltme işlemi yapıldığında hem daha fazla zaman harcanır hem de bu alan boya ister. Boyanan araçlar ise daha önce boyanmamış ise bir değer kaybına uğrar. Boyasız kaporta düzeltme işleminde boya yapılmadığı için boyanın tutmama riski de ortadan kaldırılır.

 

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME İŞLEMİNDE BAŞARI ORANI

 

 Boyasız göçük düzeltme işlemi boya istemeden göçük bulunan bölgenin özel aletlerle çekilmesine dayanır. Bu işlem sonucunda araç eski haline çok kısa sürede dönmektedir.

 Boyasız göçük düzeltme işleminde başarı oranı çok yüksektir. Yapılan doğru işlemler sonucunda araçlar eski olduğu hale dönmektedir. Elbette boyasız göçük tamirinde dikkat edilmesi gereken durumlar söz konusudur. Bu durumlardan birisi de; aracın boyasında bir kaybın söz konusu olup, olmadığıdır. Eğer, araç boyasında hasar varsa boyasız göçük düzeltme işlemi yapılmaz. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse araçlarda %99 oranında başarı sağlanır.

 

 

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by