Günümüzde araçlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Hayatımızda bu kadar büyük bir yer kaplayan araçlarımızın başına ne yazık ki bazı talihsizlikler gelebiliyor. Ufak bir çarpma, sert bir sarsıntı, bir taş atılması gibi küçük durumlarda bile aracımızın kaportası içine göçebiliyor. Ve bu durumda aracınız içine göçük kaportası çok dikkat çekebiliyor ve göze batabiliyor.

Boyasız Göçük Düzeltme

Aracınızda bu talihsiz durumlar neticesinde oluşan küçük veya büyük oluşan bu içeri doğru göçükler için aracınızın piyasa değerinden veya boyasından ödün vermeniz gerekmez. Hatta ve hatta bu göçükleri boyasız göçük düzeltme yöntemi ile aracınızı  sanki o göçüklerin hiç oluşmadığı zamana döndürebilirsiniz. Üstelik boyasız göçük düzeltme fiyatları da gerçekten çok uygun.

Boyasız Göçük Düzeltme Nedir?

Boyasız göçük düzeltme yöntemi aracınızdaki göçük bölgeyi hiçbir değer kaybı yaşatmadan sanki o göçük hiç olmamış gibi eski haline getirme yöntemidir. Ancak bu işi yapabilmek için profesyonel ekip gerekir. Profesyonel eller ile yapılan boyasız göçük düzeltme tamiri sonrasında aracınızda hasar kaydı veya değer kaybı oluşmaz.

Boyasız Göçük Düzeltme Neden Gerekir?

Aracınızda bir göçük oluştuğu taktirde ( dolu hasarı, ufak kazalar, fiziksel çarpmalar gibi durumlar sonucunda) aracınızı servise götürdüğünüzde hasar kaydı ortaya çıkar. Ve bu hasar kaydı aracınızı satarken bile karşınıza çıkabilir ve aracınızın piyasadaki değerini düşürür. Ancak siz hariç kimse aracınızda bir göçük oluştuğunu ve boyasız göçük düzeltme ile düzeltildiğini bilmeyecek. Ve aracınızın gerek boyasında gerek değerinde hiçbir düşüş veya kayıp yaşamazsınız.

Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Boyasız göçük düzeltme yöntemini 3 ana başlıkta inceleyebiliriz.

Manyetik Göçük Düzeltme

Manyetik göçük düzeltme en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Aracın hiçbir parçası sökülmeden veya çekilmeden gerçekleştirilen bu yöntem ile zamandan yüksek miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Manyetik cihaz öncelikle araçtaki hasarlı bölgenin sacını ısıtır. Manyetik göçük düzeltmede hasar görünen bölgeye frekans dalgaları yönlendirilir. Yaklaşık olarak manyetik cihaz araçtaki saca saniyede 500 defa frekans göndererek sac hasarını düzeltir. Bu göçük düzeltme yönteminin en çok tercih edilme nedeni ise hasar bölgesinin kalınlığı ve yerine göre özel olarak programlanabilir olmasıdır.

Kaporta Göçük Düzeltme

Araba tamircileri tarafından kullanılan kaporta göçük düzeltme yöntemi hasar alan kaportanın el ve takım aparatlar yardımı ile düzeltilme yöntemidir. Bu yöntemin en önemli noktası araç sacına nazikçe davranarak aparatlar yardımı ile göçüğü iç kısımdan dışa doğru yavaşça vurma ve ittirme yöntemi ile düzeltmektir.

Vakumlama Yöntemi ile Göçük Düzeltme

Diğer bir bilinen göçük düzeltme yöntemi ise vakumlama yöntemidir. Göçük düzeltme uzmanı eğer ki hasarlı bölgeye Kaporta Göçük Düzeltme yöntemi ile düzeltmek amacıyla bile iç yani arka kısmına ulaşamıyorsa Vakumlama Göçük Düzeltme yöntemine başvurmalıdır. Bu göçük düzeltme yöntemindeki en önemli kısım göçüklerin büyüklüğünün doğru analiz edilmesidir. Çünkü bu işlemde göçüklerin büyüklüğü doğru analiz edilmezse sonuçlar her zaman beklendiği gibi olmayabilir.

Boyasız Göçük Düzeltme Fiyatları

Boyasız göçük düzeltme fiyatları 2019 yılında fiyatları;

  • 2-5 cm aralığında fazla derin olmayan göçüklerin fiyatları 50-150 TL aralığında,
  • 5-10 cm aralığında orta derinlikte göçüklerin fiyatları 100-200 TL aralığında,
  • 10-20 cm aralığında göçüklerin fiyatları 200-350 TL aralığında,
  • 20-40 cm aralığındaki derin göçüklerin fiyatları 300-500 TL aralığındadır.

SİZE ÖZEL BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME FİYATI ALMAK İÇİN HEMEN SAĞ ALTTAKİ SEKMEYE TIKLAYIP GÖÇÜK FOTOĞRAFINIZI BİZE GÖNDERİN, SİZE FİYAT GÖNDERELİM..


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by