Araç sahipleri, herhangi bir hasar ile karşılaştığında sorunu en doğal yöntemlerle çözmeyi istemektedir. Bu sorunlardan birisi de herhangi bir boya kullanılmadan yapılan işlemidir. Bu işlemin en büyük avantajlarından birisi boyasız hasar onarım sağlamasıdır. Her türlü göçük ve hasarın çözümü için artık doğal yöntemler mevcuttur. Mini onarma işlemlerinin söz konusu olduğu dolu hasarı tamiri işleminde de bu teknikler mümkündür. Onarım aşamasında boya kullanılmadığı için araç sahipleri için de önemli olan saha kıymeti bir zarara uğramamış olur.

 

 Boyasız Göçük Tamiri Nasıl Yapılır?

 

 Araçta meydana gelen hasarlı bölgeye uygulanan boyasız göçük düzeltme işlemi, mevcut boyaya zarar vermeden ve araçta bulunan diğer bölgelere olumsuz etki yapmadan yalnızca göçen kısmı hedefler. Elastik aletler yardımı ile sorunlu bölge gerektiği seviyeye tekrar getirilir. Zaman zaman meydana gelen dolu hasarı tamiri arayan araç sahiplerine de yardımcı olan bu işlemler, kişinin isteğine göre soyulma ve oluşan çiziklere lokal boya takviyesi yapılır. Mikron boya tekniği ile de araçlarınızın kusursuzluğu bozulmamaktadır.

 

 Boya Kullanılmadan Kaporta Onarımı Yapılır Mı?

 

 Bu işlemler sırasında profesyonel ekipmanlar kullanılarak ve alanında bilgi sahibi olan çalışanlar aracılığıyla boyasız göçük düzeltme işlemi yapılmaktadır. Aracınızın kaportasındaki hasarı, piyasa değerini düşürmeden ve en doğal yollardan vakum tekniği kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede boyasız hasar onarım uygulanan araçlar, sektörde zarara uğramadan araç sahibine teslim edilmektedir. Sanayide uzun işlemlere neden olan boyalı ve araç değerini düşüren işlemlerin aksine zaman tasarrufu sağlayan bir uygulamadır.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşleminin Ücretleri Nedir?

 

 Araçlarının değerini düşürmeyen ve uzun vakitler almayan doğal tekniklerden birisi boyasız göçük düzeltme yönteminde merak edilen konulardan birisi de fiyatlandırmanın nasıl olduğudur. Birçok işlemde de söz konusu olduğu gibi fiyat farkı araçtaki hasarın ne boyutlarda olduğuna göre çeşitlenmekte ve özelliklerine göre şekillenmektedir. Genel piyasa değeri baz alındığında genellikle bu işlemlere biçilen fiyat miktarının 100 ile 300 TL olarak yansıdığı görülmektedir. Mini işlemlerden büyük hasarlara doğru fiyatlarda artış gözükmektedir.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

 

 Bilinen diğer işlemlere göre daha kısa zaman zarfında araç sahibine teslim edilmektedir. Bu zaman aralığını belirleyen en önemli hususlardan birisi aracın hasar boyudur. Örneğin dolu hasarı tamiri gibi minik çaplı işlemler söz konusu olduğunda işlemin uygulanacağı alanın miktarına göre süre kısalıp uzayabilmektedir. Eğer göçük düzeltme işleminin ardından boya talebinde de bulunulursa araç 1 ile 2 gün arasında serviste kalabilmektedir. Ancak genellikle 30 dakika ile 1 saat arasında uygulama gerçekleşebilmektedir. %80 gibi yüksek bir oranda olumlu onarıma sahip işlemler söz konusudur.

 

 Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Aracın Değerini Düşürür Mü?

 

 Boya kullanılarak yapılan işlemlerin aksine, aracın sahip olduğu değeri düşürmeden işlemlerin gerçekleşmesi mümkündür. Bu nedenle son zamanlarda boyasız hasar onarım giderek yaygınlaşmaktadır. Beklenmedik hava olaylarından etkilenen ve büyük zarara uğrayabilen araçlar için dolu hasarı tamiri diğer avantajlı yanlardan birisidir. Hem zaman açısından hem de maliyet açısından araç sahiplerinin yüzünü güldürecek sonuçları sağladığından göçük düzeltme işlemlerinde sık sık tercih edilmektedir.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by