Aracınızın dış katmanında cila denen bir boya koruyucu kimyasal madde bulunmaktadır. Ancak bu koruyucu madde ne kadar aracınızın boyasını korusa da zamanla aşınabilir ve zarar görebilir. Bu da boyanın korunamaması anlamına gelmektedir. Boya koruma işlemi de cila benzeri bir madde ile aracınızın boyasının üzerine yapılan bir koruyucu maddedir. Cila ile aynı işlevi görür ancak daha uzun ömürlü ve aracınızın boyasını daha canlı tutar.

Boya koruma işlemi aracınızın boyasını cila kadar güvende tutmaktadır. Aynı zamanda aracınızın cilasının kullanım ömrünü önemli ölçüde arttırmaktadır. Ve boyaya zarar verme ihtimali olan durumlarda ciladan daha sağlam olduğu için aracınızı daha iyi korur. Ve bu işlemin yapılış süresi 1,5 saat ile 3 saat arasında değişim göstermektedir.

Pasta Cila Yaptırmak Zararlı Mı?

Bu sorunun cevabı size bağlıdır. Eğer ki pasta ve cilanızı profesyonel bir ekibe yaptırırsanız aracınıza hiçbir zarar gelmeyecektir. Basit bir işlem olan pasta cila doğru ellerde en ufak bir toz dahi olmadan aracı sahibine teslim edilir. Ancak işi tam bilmeyen insanlara bu işlemi yaptırırsanız süreç uzayabilir, aracınız kalıcı zararlar alabilir ve kaportanızın cila yapılan kısımlarında kötü görüntüler oluşabilir. Tabi ki aracın pasta cila zamanı da bu etkenlerde son derece önemlidir. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda pasta ve cilanın yaptırılmasının yararlı veya zararlı olmasından çok kime yaptırıldığı önemlidir. Tabiki biz boyasız hasar onarım ekibi ile pasta ve cila işlemini en doğru ve profesyonel yöntemlerle gerçekleştiriyor ve sizlere iade ediyoruz.

Pasta cila ve Boya Koruma Arasında Ne Fark Var?

Pasta ve cila işlemi arabanın rengini orijinal renge döndürmek ve daha parlak daha canlı durmasını sağlamak için yapılan işlemlerin tümüne denir. Boya koruma işlemi ise aracınızın boyasını dış etkenlere karşı koruma anlamına gelir. Aracınızda boya koruma varken aracınızın üzerinde oluşan bir çizik boyada değil boya korumada olacak, ve boya koruma kaldırıldığında çizik de ortadan kalkacaktır

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by