Araçların en genel problemleri kaporta hasarları olmaktadır. Hafif şiddetli kazalar sonucunda ya da kullanıcısının hiç etkisi olmadığı halde park halindeyken yandan geçen araçların sıyırması, kapı çarpmaları, herhangi bir cismin çarpması sonucu veya dolu yağışı gibi darbeler sonucunda kaporta hasarları oluşmaktadır.

 

 Boyasız göçük düzeltme ile araçların dış etkenlerden dolayı meydana gelen kapı, tavan kaput gibi boya hasarı oluşmamış ancak belli bölgelerde aracın sahip olduğu standartlara uygun ustalık gerektiren bir uygulama şeklidir.

 

 Boyasız hasar onarım uygulama yöntemi için çeşitli ekipmanlar ile birlikte sistem yardımı sonucu gerçekleşir. Aracın deformasyonu ile ilgilenen uzman ustanın emeği ve tüm bu özel ekipmanların desteği ile sorun ortadan kolaylıkla kısa sürede kaldırılır.

 

 Bu yöntem kullanıldığı takdirde araca herhangi bir zarar verilmeden ve aynı zamanda aracın orjinalliği korunarak araç sahiplerinin istedikleri tüm düzeltmeler yapılır.

 

 Boyasız göçük düzeltme yöntemi uygulanarak yapılan onarımlarda gereksiz zaman ve para kaybı gerçekleşmemektedir. Kullanılan ekipman ve sistemler son derece güvenilirdir.

 

 Bu yöntem kullanıldığı takdirde araçların kaportalarında oluşan hasarlar boyasız çektirme, saç arkasından masaj teknikleri veya manyetik düzeltme ekipman ve sistemleri ile eski haline kolaylıkla getirilmektedir. Araçlar için bu yöntem uygulandığında araç boyası herhangi bir işlem görmez ve bu sayede aracın boya değeri aynı kalır ve araç orjinalliğinden hiçbir kaybetmez.

 

 Bu yönteme “PDR” düzeltme yöntemi de denmektedir. Son yıllarda dolu hasarı tamiri olarak da bilinmektedir.

 

 Tüm bu aracın değerini kaybettirmeden, boya orjinalliğini yitirmeden gerçekleştirilen dolu hasarı tamiri yöntemi uygulanmaktadır.

 

 Son yıllarda oldukça zarar veren dolu yağışları sonucunda araçlarda oluşan göçüklerin onarımında güvenli olan bu yöntem uygulanmaktadır. Dolu hasarı tamiri olarak da adlandırılan söz konusu yöntem ile ilgili olarak muhtelif uzunluklarda ve çaplarda tamir işlemleri için özel olarak üretilmiş çelik çubuklar ile aracın sacına içeriden masaj uygulanarak ittirme yöntemi gerçekleştiriler ya da tam tersi hasarın olduğu bölgenin yüzeyinde yapıştırma ve manyetik cihaz yardımlarıyla tamirin gerçekleştirilmesini sağlayan özel sistemledir.

 

 Tüm bu boyasız hasar onarım işlemleri araç sahiplerine kolaylık ve avantajlar sağlamaktadır. Gereksiz zaman, para kaybını önler yaşanan stresi azaltır. Çünkü araç sahibi tamirden çok daha kısa sürede arıcını geri alır ve ödemesi çok daha uygun bir fiyat ile karşılaşır.

 

 Boyasız hasar onarım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için de hasar gören aracın boyasının orijinal olması, aracın onarılacak bölgesinde sacın uzamaması ve deforme olmaması şartları gözetilir.

 

 Boyasız hasar onarım işlemlerinin aynı zamanda araç sahiplerine zaman, para, stres dışında bir çok avantajı da bulunmaktadır.

 

 Avantajları

 

 -Araçların orjinallikleri korunmuş olunur,

 -Araçların ikinci el değer kaybı bu yöntem ile önlenir

 -Diğer klasik yöntemler ile kıyaslandığında çok daha düşük maliyetlidir

 -Uygulaması çok daha kısa bir sürede gerçekleşir

 -Çevreye saygılı ürünler ile gerçekleştirilir. Kimyasal atık oluşumu olmaz

 -Herhangi bir parça değişimi ve boya malzemeleri gerekmez

 

 Tüm bu sağlanan avantajlar araç sahiplerini memnun edecek ölçülerdedir. Eski uygulanan klasik yöntemler ile karşılaştırıldığında teknik anlamda da çok fazla faydaları bulunmaktadır.

 

 

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by