Boyasız hasar onarım sayesinde aracınız asla zarar görmez. Araç hasarlarında en çarpıcı problemler arasında kaporta hasarları başı çekmektedir. Gerçekleşen kaporta hasarları sürücü hataları nedeniyle gerçekleşen çarpmalar, sıyırmalar nedeniyle ya da diğer araçların sürücülerinin seyir halinde araca çarpması, park halinde aracı sıyırmasıyla veya dolu yağışlarına bağlı olarak dolu parçacıklarının kaportaya çarpması sonucunda gerçekleşen hasarlar nedeniyle oluşmaktadır.

Teknolojideki yenilikler ve gelişmeler kaportada oluşan hasarlara da çok büyük oranda çözüm getirmiş bulunmaktadır.

Araç Kaportalarında Boyasız Gerçekleştirilen Göçük Düzeltme İşlemleri

Boyasız göçük düzeltme ile araçların kaportalarında çeşitli nedenlerle oluşan boya hasarı gerçekleşmemiş ancak belli bölgelerde göçükler oluştuğu takdirde uygulanan ve ustalık gerektiren bir yöntem olarak göze çarpmaktadır.

Boyasız göçük düzeltme işleminin araç ve araç sahibi için çok ciddi oranda faydaları bulunmaktadır. Aracın standartları korunarak, orijinal görüntüsüne zarar vermeden yapılan bir tamirat ve onarım işlemidir.

Boyasız göçük düzeltme işlemi araç sahibi için aracının piyasa değeri düşmeden aracının tamir edilmesi sağlanmaktadır. Bununla beraber uygulamanın kısa bir süre içerisinde gerçekleşmesi, aracının sahibine beklenenden daha erken teslim edilmesini sağlamakta ve beraberinde maddi olarak uygulanan yöntemin oldukça uygun fiyatlı bütçe dostu olmasıdır.

Boyasız göçük düzeltme yöntemi uygulanırken işlem için gerekli olan ekipmanlar ve işlemi gerçekleştiren sistem sahibi olmanın yanında tüm bu uygulamaları gerçekleştirecek konusunun uzmanı bir ustanın yardımı gerekmektedir.

Boyasız göçük düzeltme işleminde kullanılan sistem ve ekipmanlar sayesinde aracın orjinalliğini koruyarak değer kaybına uğramaması sağlanmakla birlikte gereksiz zaman ve beraberinde para kaybı gerçekleşmesi önlenmektedir.

Boyasız Göçük “PDR” Yöntemi

Araçların dolu yağışlarına bağlı olarak kaportalarında gerçekleşen ya da herhangi bir cismin çarpması nedeniyle oluşan nispeten daha küçük çaplı ve boyası zarar almamış göçükler ve çukurlarda uygulanan yöntemdir.

Gerçekleşen göçükler veya çukurlar bu yöntem için özel üretilmiş olan muhtelif uzunlukta, çapta ve ölçülerde olan çelik çubuklar yardımı ile aracın sacına masaj yapmak suretiyle ittirme yöntemi uygulanarak hasarın giderilmesidir.

Ya da diğer bir yöntem ise çukur ya da göçüğün olduğu bölgeye dışarıdan manyetik cihaz yardımı ile göçüğün düzeltilmesinin sağlanmasıdır.

Söz konusu yöntemler özellikle son yıllarda dolu hasarı tamiri olarak da bilinmektedir.

Dolu hasarı tamiri yöntemi uygulandığı takdirde araç değer kaybına uğramaz ve boya orjinalliğini yitirmez.

Tüm işlemlerde olduğu gibi dolu hasarı tamiri işleminin gerçekleştirilmesi sırasında uygulanan yöntemler kadar işlemi gerçekleştirecek ustanın da becerileri son derece önemlidir. Dolu hasarı tamiri işleminde sergilenen işçilik sonucunda yapılan tüm çalışmalar ile bir bütünlük sağlanabilmektedir.

Özellikle son yıllarda sıklıkla karşılaşılan dolu yağışları sonucunda dolu hasarı tamiri yoğun şekilde uygulanmaya başlanmış bulunmaktadır.

Kaporta Hasarlarında Boyasız Onarım Nasıl Yapılır?

Tüm bu yapılan işlemler boyasız hasar onarım çalışmaları adı altında toplanmaktadır.

Boyasız hasar onarım yöntemi ile boyası bozulmamış ancak hasar almış bölgenin onarılabilmesi için sacın uzamaması ve beraberinde sacın deforme olmaması gerekmektedir.

Boyasız hasar onarım işlemi gerçekleştirilirken hasarlı bölgenin ilk şeklini alabilmesi için yapıştırma yöntemi uygulanır ve ardından onarılacak bölge için uygun olan çubuk ile onarım gerçekleştirilir. Boyasız hasar onarım işleminde gözle görülmesi mümkün olmayan bölgeler için ise küçük kanallar açılarak onarımlar gerçekleştirilir ve ardından açılan kanallar kapatılır.

Boyasız hasar onarım işleminin araç için bir çok faydası bulunmaktadır. Bunların arasında en önemlisi aracın asla bir değer kaybına uğramamasıdır.

Gelişen teknoloji ile birlikte araç kaportalarında göçük, çarpma, sıyırma ve benzeri hasarlarda uygulanan önemli yöntemler olarak göze çarpmaktadırlar.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by