Teknolojik gelişmeler ile birlikte kazalar, yağışlar ve benzeri nedenler ile oluşan araç hasarlarında da gelişmelerin olumlu etkileri görülmektedir.

Kaportalarda Boyasız Göçük Düzeltmenin Önemi

Araçlarda en çarpıcı sorunlar arasında kaporta hasarları yer almaktadır. Hafif şiddetli gerçekleşen kazaların sonucunda ya da araç kullananın hiçbir etkisi olmayan durumlarda yani park halindeyken dahi yandan geçen bir aracın sıyırması ve çarpması ile kaporta hasarları oluşabilmektedir. Son yıllarda özellikle dolu yağışlarına bağlı hasarlarda artışlar da gözlemlenmektedir.

Boyasız hasar onarım yöntemi genellikle araçların dış etkenlerden dolayı oluşan kapı, kaput, tavan yerlerinde oluşan hasarlarını düzeltmek amacıyla uygulanan yöntemlerden biridir.

Boyasız göçük düzeltme işleminde aracın sahip olduğu standartlara uygun olarak çalışılması ve sonuç alınması gerekmektedir. Bu noktada boyasız göçük düzeltme işleminin ciddi bir ustalık gerektiren uygulama olduğu göze çarpmaktadır.

Bu uygulama yönteminde çeşitli ekipmanlar ile birlikte sistem yardımı sonucu boyasız göçük düzeltme işlemi gerçekleştirilir. Araçtaki deformasyon ile ilgilenen ustabaşının iş gücü ile birlikte tüm özel ekipmanların kullanımı sonucunda sorun ortadan kolaylıkla kaldırılmaktadır.

Bu yöntemin özelliği araca herhangi bir zarar vermeden, araç standartlarına uygun olarak, aracın orijinalliğinin korunması ve araçtaki hasarların onarılmasıdır. Boyasız göçük düzeltme yöntemi uygulanarak gerçekleştirilen onarımlarda gereksiz zaman kaybı, maliyet kaybı gerçekleşmemektedir. Onarım amacıyla kullanılan ekipmanlar ve sistemler son derece güvenlidir. Aracın standartlarını bozmayarak, orijinalliğinin korunması sağlamaktadır.

Boyasız Olarak Yapılan Hasar Onarım Çalışmaları

Boyasız hasar onarım işlemleri sonucunda araç sahiplerine büyük kolaylık ve avantaj sağlanmaktadır. Araç sahiplerinin kaportadan kaynaklı olarak yaşadıkları stresler çok daha az olmakta, para kayıpları minimize edilmekte ve araçları çok daha kısa süreler içerisinde tamir edilmektedir.

Boyasız hasar onarım işlemleri gerçekleştirilirken hasar alan aracın boyasının standartlarına bağlı kalması, orijinalliğinin korunması gözetilerek işlemler gerçekleştirilir. Onarılacak bölgede tamirat işlemi gerçekleştirilirken aracın hasar alan bölgesinde sacın uzamaması ve deforme olmamasına çok dikkat edilmekte ve boyasız hasar onarım sonucunda araç eski halini kolaylıkla almaktadır.

Boyasız hasar onarım işlemlerinin kısa süre içerisinde gerçekleşmesi ve maddi olarak araç sahibinin çok az kayba uğraması büyük yarar sağlamaktadır.

Boyasız hasar onarım çalışmasını gerçekleştirecek ustanın da becerileri ve yetenekleri son derece önemlidir.

Bu uygulama gerçekleştirildiği takdirde otomobillerin kaportalarında oluşan hasarlar boyasız çektirme, masaj teknikleri, manyetik düzeltme ekipman ve sistemleri ile yapılmaktadır. Yöntem ile araçlar kolaylıkla eski hallerine getirilmektedir.

Bu yöntem uygulandığı takdirde araç boyalarına herhangi bir işlem yapılmaz ve araç değerinden bir kayba uğramaz.

Dolu Yağışlarına Bağlı Olarak Gerçekleşen Hasarlar ve Tamiri

Kullanılan bu yönteme “PDR” düzeltme yöntemi de denilmektedir. Özellikle son yıllarda dolu hasarı tamiri olarak da göze çarpmaktadır.

Dolu hasarı tamiri işlemi sırasında yapılan işçilik son derece ustalık gerektirmektedir. Bu nedenle gerekli ekipmanlara sahip olan ustanın becerileri ile birleştiğinde araç tamiri sonucunda eski orijinal halini kolaylıkla alabilmektedir.

Dolu hasarı tamiri son yıllarda değişen iklim koşulları nedeniyle yoğun dolu yağışları sonucunda araçların aldıkları hasarlarda uygulanmaktadır. Dolu hasarı tamiri ile çeşitli uzunluklarda, çap ve ölçülerde özel olarak üretimi yapılmış olan çelik çubukların yardımı ile aracın sacının içerisine girilerek masaj yöntemi ile ittirme uygulanır ve oluşan hasar giderilir.

Dolu hasarı tamiri yöntemlerinden biri de hasarın gerçekleştiği bölgenin yüzeyine yapıştırma ile manyetik cihazlar yerleştirilir ve bu cihazlar sonucunda hasar düzeltilmektedir.

Tüm bu yöntemler ile araçlar orjinalliklerinden herhangi bir şey kaybetmez ve eski hallerine dönerek standartlarını korurlar.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Yaz!
Merhaba!
Bize aracınızdaki göçüğün fotoğrafını atın, size fiyat verelim!
Powered by